Pasientens legemiddelliste skal nå innføres blant alle fastleger og på sykehusene i Helse Vest området.
Sykehusene er teknisk klare med DIPS Medikasjon. Opplæringen vil starte i uke 40 på sykehusene.
Alle som nå bruker SFM (Sentral forskrivningsmodul) eller har en løsning med tilsvarende funksjonalitet (Pridok) er teknisk klar.
Det er fastlegene som skal aktivere PLL for pasienten første gang. Dette krever en samstemming så LIB gjenspeiler hvilke medikamenter pasientene faktisk tar og det er derfor etablert en takst for dette. Man vil også få en engangskompensasjon for opplæringen.
For å kunne utløse takster må man inngå en egen avtale med Helsedirektoratet, gjennomgå opplæring og ha tatt i bruke e-multidose.
Du kan lese mer om PLL og melde deg på her:
For å kunne utløse takster må man inngå en egen avtale med Helsedirektoratet, gjennomgå opplæring og ha tatt i bruke e-multidose.
Du kan lese mer om PLL og melde deg på her:
De som har lyst til å lese et lite intervju med Jan Robert om PLL på DIGI Vestland kan klikke her
Mvh
Jan Robert Johannessen
Samhandlingslege/ fastlege
Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar
Alle kommentarer blir sendt på epost til redaktøren før publisering. Det kan derfor ta litt tid før de viser i bloggen.